Prishtina vazhdon të jetë në garat evropiane, kundërshtari i mundshëm në Conference League

Prishtina është eliminuar nga Champions League.

Në sfidën kthyese, Prishtina humbi 1-3 në Fadil Vokrri nga Ferencvarosi, derisa ishte mposhtur 3-0 në takimin e parë.

Sido që të jetë, kampionit i Kosovës do të vazhdojë aventurën në Evropë, tani në garën e re të krijuar, në UEFA Conference League.

Bardhekaltërit do të takohen me humbësin e ndeshjes, mes kampionët e Uellsit, Connah’s Quay Nomands dhe kampionët e Armenisë, Alashkert.

Kjo sfidë është paraparë të zhvillohet të martën më 20 korrik në “Fadil Vokrri” nga ora 18:00.

Read Previous

KEDS paralajmëron për punime në rrjet, tregon cilat vende do mbesin sot pa rrymë

Read Next

Donnarumma konfirmon largimin nga Milan me një letër emocionuese

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *