Qeveria me vendim të rëndësishëm për veteranët dhe pensionistët

Ministria e Shëndetësisë ka marrë masa të reja antiCOVID sipas të cilave veteranët, pensionistët dhe kategoritë e skemave sociale nuk kanë nevojë të paraqiten për të vazhduar marrjen e pensioneve.

Në masat e reja nuk është cekur data se deri kur nuk është e nevojshme paraqitja, mirëpo sipas tyre të gjitha këto kategori lirohen nga paraqitja e rregullt, shkruan Gazeta inFokus.

“Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve udhëzohet të liroje to gjithë përfituesit e skemave sociale dhe pensionale, që menaxhohen nga MFPT-ja nga paraqitja e rregullt në zyrat përkatëse për qëllime to evidentimit, siç kërkohet me ligjet përkatëse”, thuhet në vendimin për masat e reja.

Këto masa hyjnë në fuqi nga sot.

Read Previous

Engjëllusha Saliu poston foto me mbesën e saj!

Read Next

ZYRTARE: PSG prezanton Gianluigi Donnarummën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *