1. Home
  2. Lajme

Category: Lajme

Qeveria me vendim të rëndësishëm për veteranët dhe pensionistët

Qeveria me vendim të rëndësishëm për veteranët dhe pensionistët

Ministria e Shëndetësisë ka marrë masa të reja antiCOVID sipas të cilave veteranët, pensionistët dhe kategoritë e skemave sociale nuk kanë nevojë të paraqiten për të vazhduar marrjen e pensioneve. Në masat e reja nuk…

Read More
Kryeministri kthehet nga Greqia, mbledhë sot ministrat

Kryeministri kthehet nga Greqia, mbledhë sot ministrat

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pas një vizitë zyrtare disa ditore në Greqi është kthyer në Kosovë. Në agjendën e tij për sot është paraparë mbledhja e radhës së Qeverisë së Kosovës. Nën kryeministrin e…

Read More
KEDS paralajmëron për punime në rrjet, tregon cilat vende do mbesin sot pa rrymë

KEDS paralajmëron për punime në rrjet, tregon cilat vende do mbesin sot pa rrymë

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) ka njoftuar se ditën e sotme do të ketë punime në siguri të sistemit energjetik, ku në disa vende do të ketë ndërprerje të rrymës. Ky…

Read More
“Duhet bashkim ekonomik! Tash mund të ishim 30 milionë shqiptarë”

“Duhet bashkim ekonomik! Tash mund të ishim 30 milionë shqiptarë”

“-Sa më parë, sa më shpejtë e mos me prit fare, mos me prit por me ja nis punës për një bashkim ekonomik mes Kosovës dhe Shqipnisë! -kuptoni, kuptoni njëherë e mirë, kuptoni një herë…

Read More
Fabregas kritikohet për urimin që ia bëri Italisë

Fabregas kritikohet për urimin që ia bëri Italisë

Ndoshta diçka u mor gabimisht në përkthim, derisa ish-ylli i Arsenalit, Cesc Fabregas, u përpoq t’i atribuonte një respekt Italisë për paraqitjen fantastike në Euro 2020. Edhe pse ata u takuan me Spanjën në gjysmëfinale…

Read More
Pamje e festës së Italisë pas shpalljes kampion i Evropës

Pamje e festës së Italisë pas shpalljes kampion i Evropës

Italia e ka festuar titullin evropian me një paradë me autobus të hapur në Romë, një ditë pas triumfit në finale të Euro 2020 kundër Anglisë. Italia u rikthye në Romë mëngjesin pas triumfit në…

Read More
Albin Kurti e quan qeverinë e tij më të mirën ndonjëherë: Kosova po bëhet storie suksesi

Albin Kurti e quan qeverinë e tij më të mirën ndonjëherë: Kosova po bëhet storie suksesi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Kosova mund të vazhdojë të funksionojë pa njohjen nga Serbia dhe se Qeveria që ai udhëheq nuk pranon të paguajë as me territor e as me funksionalitet…

Read More
Trajneri i Ferencvarosit para ndeshjes me Prishtinën: “E kemi rezultatin 3:0, por s’ka përfunduar asgjë”

Trajneri i Ferencvarosit para ndeshjes me Prishtinën: “E kemi rezultatin 3:0, por s’ka përfunduar asgjë”

Trajneri i Ferencvarosit, Peter Stoger ka folur para ndeshjes së nesërme kundër Prishtinës, e vlefshme për kualifikimet në Ligë të Kampionëve. Ai u shprehë se përkundër rezultatit 3:0, asgjë s’ka përfunduar, transmeton Indeksonline. “Jemi në…

Read More