1. Home
  2. Sport

Category: Sport

ZYRTARE: PSG prezanton Gianluigi Donnarummën

ZYRTARE: PSG prezanton Gianluigi Donnarummën

Paris Saint-German ka konfirmuar transferimin e portierit gjigant Gianluigi Donnarummës, shkruan Sinjali Sport. Skuadra franceze përmes rrjeteve sociale ka njoftuar publikun me transferimin e italianit. Gardiani shtatlartë ka nënshkruar me PSG deri në vitin 2026.…

Read More
Zyrtare: Gjilani transferon Arbër Prekazin

Zyrtare: Gjilani transferon Arbër Prekazin

Skuadra e Gjilani ka njoftuar publikun me futbollistin më të ri të tyre Arbër Prekazin, shkruan Sinjali Sport. Klubi nga Anamorava përmes një postimi mjaft interesant në “Facebook” konfirmoi transferimin e qendërmbrojtësit. Prekazi i bashkohet…

Read More
Donnarumma konfirmon largimin nga Milan me një letër emocionuese

Donnarumma konfirmon largimin nga Milan me një letër emocionuese

Portieri Gianluigi Donnarumma ka shkruar një letër emocionuese pas largimit nga AC Milan. Italiani u largua nga “San Siro” si agjent i lirë, pasi nuk gjeti gjuhën e përbashkët me klubin për rinovim të kontratës.…

Read More
Prishtina vazhdon të jetë në garat evropiane, kundërshtari i mundshëm në Conference League

Prishtina vazhdon të jetë në garat evropiane, kundërshtari i mundshëm në Conference League

Prishtina është eliminuar nga Champions League. Në sfidën kthyese, Prishtina humbi 1-3 në Fadil Vokrri nga Ferencvarosi, derisa ishte mposhtur 3-0 në takimin e parë. Sido që të jetë, kampionit i Kosovës do të vazhdojë…

Read More
Mbappe refuzon tjetër ofertë nga PSG, kërkon largimin

Mbappe refuzon tjetër ofertë nga PSG, kërkon largimin

Kylian Mbappe e ka refuzuar sërish kontratën e re nga Paris Saint-Germain, derisa po tenton të largohet në këtë verë, transmeton Sinjali Sport. Sipas asaj që raporton “AS”, lojtari 22-vjeçar e dëshiron largimin nga klubi…

Read More
Përzgjidhet formacioni më i mirë i “Copa America”

Përzgjidhet formacioni më i mirë i “Copa America”

CONMEBOL ka publikuar formacionin më të mirë të Copa America. Argjentina ngriti trofeun pasi mposhti Brazilin 1-0 në finale me golin e Angel Di Maria. Në portë është zgjedhur portieri i Argjentinës, Emiliano Martinez, ndërsa…

Read More
Trajneri i Ferencvarosit para ndeshjes me Prishtinën: “E kemi rezultatin 3:0, por s’ka përfunduar asgjë”

Trajneri i Ferencvarosit para ndeshjes me Prishtinën: “E kemi rezultatin 3:0, por s’ka përfunduar asgjë”

Trajneri i Ferencvarosit, Peter Stoger ka folur para ndeshjes së nesërme kundër Prishtinës, e vlefshme për kualifikimet në Ligë të Kampionëve. Ai u shprehë se përkundër rezultatit 3:0, asgjë s’ka përfunduar, transmeton Indeksonline. “Jemi në…

Read More
Pogba i del në përkrahje Rashfordit, Sanchos dhe Sakas: Ju jeni shembuj të kësaj loje të bukur

Pogba i del në përkrahje Rashfordit, Sanchos dhe Sakas: Ju jeni shembuj të kësaj loje të bukur

Mesfushori francez, Paul Pogba i ka dal në përkrahje tre futbollistëve anglez që huqën penaltinë kundër Italisë, Marcus Rashford, Jadon Sanchos dhe Bukayoko Sakas. Të tre futbollistët ishin cak i sulmeve raciste nga shumë tifozë…

Read More
Llapi-Shkupi/ bileta për ta parë këtë ndeshje kushton hiq më pak se 10 euro

Llapi-Shkupi/ bileta për ta parë këtë ndeshje kushton hiq më pak se 10 euro

Të enjten do të zhvillohet ndeshja kthyese mes Llapit dhe Shkupit, ndeshje e vlefshme për kualifikimet në Konferencë Ligë. Klubi i Llapit ka bërë të ditur se në këtë ndeshje do të lejohen tifozët, vetëm…

Read More
Arrihet marrëveshja, sulmuesi i ri i Milanit të enjten për testet mjekësore

Arrihet marrëveshja, sulmuesi i ri i Milanit të enjten për testet mjekësore

Olivier Giroud do të jetë në Milano të enjten për të kryer testet mjekësore. Sipas mediave italiane, sulmuesi francez do të jetë futbollisti i ri i kuqezinjve, shkruan Indeksonline. Milani do të paguaj një dëmshpërblim…

Read More