1. Home
  2. Uncategorized

Category: Uncategorized

Ekskluzive: Ish-komandanti Azem Veseli, njëri nga të arrestuarit për fajde

Ekskluzive: Ish-komandanti Azem Veseli, njëri nga të arrestuarit për fajde

Gazeta Sinjali sot raportoi se gjashtë persona janë arrestuar si të dyshuar për fajde, dje dhe sot, në rajonin e Pejës dhe të Gjakovës. Njëri nga të arrestuarit në rajonin e Pejës, Sinjali mëson se…

Read More
Cili çift është më i lumtur: Zgjedhja juaj zbulon se si silleni në një marrëdhënie

Cili çift është më i lumtur: Zgjedhja juaj zbulon se si silleni në një marrëdhënie

Nëse bëni testin e sotëm psikologjik, do të mësoni se si të silleni në një marrëdhënie. Sipas jush, cili është çifti më i lumtur? Lexoni rezultatin dhe mësoni më shumë për veten tuaj. Çifti me…

Read More
Valon Syla: Merkel 16 vite mandat s’e vizitoi Kosovën – Me pas dashtë ajo, Sllovakia na kish njoftë moti

Valon Syla: Merkel 16 vite mandat s’e vizitoi Kosovën – Me pas dashtë ajo, Sllovakia na kish njoftë moti

Gazetari dhe analisti Valon Syla ka folur për vizitën e kancelares Angela Merkel në Tiranë, ku u prit nga kryeministri shqiptar, Edi Rama dhe ai i Kosovës, Albin Kurti. Syla në një postim në Facebook,…

Read More
Ambasadori Kosnett: Qeveria e Kosovës në rrugën e duhur për luftimin e korrupsionit

Ambasadori Kosnett: Qeveria e Kosovës në rrugën e duhur për luftimin e korrupsionit

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ka folur për luftimin e korrupsionit nga ana e qeverisë së udhëhequr nga Albin Kurti. Ai tha se korrupsioni dhe krimi i organizuar i…

Read More
Ankohen kompanitë shqiptare në Zvicër: Po ka punë, por nuk po ka punëtorë

Ankohen kompanitë shqiptare në Zvicër: Po ka punë, por nuk po ka punëtorë

Gjatë muajit gusht 2021 shkalla e papunësisë në Zvicër, sipas Sekretariatit Shtetëror për Çështjet Ekonomike (SECO), ishte 2.7 për qind, 0.1 pikë përqindje më e ulët se në muajin e kaluar. Për më tepër, është…

Read More
Katër djemtë i humbi në luftë: ‘Prej 22 vitesh askush nuk ma hapi derën’

Katër djemtë i humbi në luftë: ‘Prej 22 vitesh askush nuk ma hapi derën’

“Prej 22 vitesh askush nuk ma ka hapur këtë derë për të më pyetur se çfarë halli ke. Kam mbetur me 15 fëmijë të vegjël e nuse të reja, e vet i plakur. Kemi jetuar…

Read More
Kështu mund të aplikoni për shtesat prej 170 euro për lehonat dhe fëmijët

Kështu mund të aplikoni për shtesat prej 170 euro për lehonat dhe fëmijët

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka shpjeguar mënyrën se si mund të aplikohet për shtesat prej 170 euro për lehonat dhe fëmijët, raporton Express. Ai ka treguar se aplikimi do të mund…

Read More
Pulë e shijshme me limon dhe gjalpë të aromatizuar

Pulë e shijshme me limon dhe gjalpë të aromatizuar

Rrathët e limonit do të zbusin pulën, ndërsa gjalpi me trumzë do të kompletojnë shijen… Përbërësit: ▪ 100 g gjalpë ▪ 3 thelpinj hudhër ▪ 1 lugë çaji majdanoz ▪ 1/2 lugë çaji trumzë ▪…

Read More
Kështu mund të aplikoni për shtesat prej 170 euro për lehonat dhe fëmijët

Kështu mund të aplikoni për shtesat prej 170 euro për lehonat dhe fëmijët

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka shpjeguar mënyrën se si mund të aplikohet për shtesat prej 170 euro për lehonat dhe fëmijët, raporton Express. Ai ka treguar se aplikimi do të mund…

Read More
18-vjeçarja e vrarë në Ferizaj është mbesa e këngëtares së njohur kosovare

18-vjeçarja e vrarë në Ferizaj është mbesa e këngëtares së njohur kosovare

Vrasja e 18-vjeçares M.O., nga Ferizaj ka tronditur gjithë vendin. Deri në këto momente në pranga është A.S., ndërsa i dyshuari kryesor, partneri i saj D.K., ndodhet akoma në arrati. Të dy janë emra të…

Read More